Hagyományos raklapos állványok

Mind a raktározás, mind a logisztika folyamatában tökéletes megoldást nyújtanak a raklapos állványok. Ez optimális és hatékony raktározást tesz lehetővé szélsőséges körülmények között is.

 

A hagyományos raklapos állványok megtervezésénél minden esetben ismernünk kell a raktár belső méretét és belső kialakítását (oszlopok, tűzvédelem, légtechnika, átjárók, kapuk kiépítése). Valamint ismernünk kell a jelenlegi és jövőbeni logisztikai folyamatokat, a villástargoncák típusát és azok közlekedésére kialakított folyosók méretét. Ezek ismeretére azért van szükségünk, hogy minden helyzetet ismerve optimálisan építhessük ki a szinte minden teherféleséghez alkalmas hagyományos raklapos állványt.

 

 Így a már előre ismert jelenlegi és tervben lévő logisztikai folyamatok ismeretében a hagyományos raklapos állványt úgy építhetjük ki, hogy az a későbbiekben se okozzon fennakadást. Ez mind idő, mind költség és időgazdálkodás szempontjából kifejezetten fontos tényező lehet.

 

A hagyományos raklapos állványok legfontosabb tulajdonsága, hogy minden oldalról könnyen megközelíthető. Ez elősegíti a kézi összeszedést és a targoncák, valamint a komissiózó(s) kocsik közlekedését.

 

Nincs többé zsúfolt raktár

 

 A hagyományos raklapos állványrendszer kialakításánál a munkafolyosó állványok közötti mérete és az állványok magassága függ az alkalmazott villás targoncák típusától és azok emelőszerkezeti jellemzőitől. Továbbá függ a raklap méretétől, annak súlyától és a raktárépület belmagasságától.

 

A zsúfolt munkafolyosók és raktárak nem csak a logisztikai folyamatban okoznak visszafordíthatatlan veszteséget, de balesetveszélyesek is. A jó, optimális és hatékony raktár kialakítás megtervezése és létrehozása egyszeri feladat, de utána hosszú távon, akár évtizedekig is megtérülő befektetéssé válik.

 

A hagyományos raklapos állványok alkalmazásakor bármilyen targonca közlekedhet a munkafolyosókon. Nem függ sem a targonca méretétől, sem annak típusától.

 

A hagyományos raklapos állványok az egyes rakatokhoz történő közvetlent hozzáférést biztosítanak

 

Polcrendszere szabadon állítható; könnyűszerrel növelhető vagy átépíthető. Szabadon kombinálható bármely polcos felülettel, így lehetőség nyílik az áruk (a) kézi kigyűjtésére is, megkönnyítve ezzel a logisztikai és raktári folyamatokat is.

 

A kézi kigyűjtésnél a raklapon tárolt árukhoz való hozzáférést nagymértékben megkönnyíthető az akár 100%-ban is kihúzható rakattartók alkalmazásával, erről bővebben itt olvashat: https://sr-logistic.hu/kiegeszito-termekek/kihuzhato-rakattartok/tartora-szerelheto-kihuzhato-rakattarto/

 

Amennyiben a raklapos állványban sok terméket kell elérni, akkor erre kiválóan alkalmas az állványba akár a meglévőbe is beépíthető gördíthető függőpolc, amiről bővebben itt olvashatsz: https://sr-logistic.hu/kiegeszito-termekek/storeganizer-gorditheto-fuggo-polc/

 

 

A hagyományos raklapos állvány folyamatosan kiszolgálja a raktározás és logisztikai igényeket. Újra tervezni őket csak abban az esetben kell, ha a korábbihoz képest változtatni szeretnénk a szintek egymás közötti távolságán, vagy megváltozik a rakatok súlya.

 

Az állványrendszerek leggyakoribb sérülése a targonca okozta sérülések miatt következik be. Ezeket ma már a rugalmas ütközésvédőkkel megakadályozhatja, erről bővebben itt olvashat: https://sr-logistic.hu/rugalmas-utkozesvedo-hogy-minden-biztonsagban-legyen/

 

Az állványok állapotát évente az Éves Állványvizsgálat keretében érdemes felülvizsgálni, és az alapján karbantartani, erről itt olvashat: https://sr-logistic.hu/allvanyrendszerek-felulvizsgalatanak-szuksegessege-es-folyamata/

 

Ezeket az állványrendszereket az igényeknek megfelelően kültéren és beltéren, illetve hűtőházakban, -18 Celsius fokon is biztonságban használják.